عصب کشی • دندانپزشکی من

نمونه کار ونیر کامپوزیت

روکش کامپوزیت ونیر از رزین سفید ساخته شده است که مستقیم توسط متخصصین مجموعه دندان پزشکی تخصصی "دندان پزشکی من" روی دندان ها شکل داده می شود و با استفاده از چسبهای بسیار قوی ، مستقیماً روی دندان شما چسبانده می شود.

مزیت بزرگ ونیر کامپوزیت این است که قیمت کامپوزیت دندان ارزان تر از قیمت لمینت دندان است. روکش لمینت سرامیکی باید در آزمایشگاه دندانپزشکی ساخته می شود و به طور معمول به دو یا سه جلسه قرار ملاقات به دندانپزشک نیاز دارد تا به طور کامل اعمال شود. روند لمینت دندان بطور کلی یک یا دو هفته طول می کشد. از طرف دیگر ، روکش کامپوزیت اغلب می تواند در جلسه دندانپزشکی ایجاد و اعمال شود! با این حال ، مهم است که دندانپزشک زیبایی خود را با عاقلانه انتخاب کنید ، زیرا مهارت هنری دندانپزشک است که روکش ونیر کامپوزیت را با دندانهای دیگر شما مطابقت می دهد.کامپوزیت ونیر می تواند مشکلات ساییدگی دندان ، فاصله ی بین دندان ها، رفع تراشیده شدن دندان ها، کوتاهی و شکستگی دندان ها و... را برطرف کند.

با این حال ، کامپوزیت ونیر و لمینت سرامیکی نمی توانند تغییرات اساسی در دندان ، لبخند و شکل دهان ایجاد کنند. آنها فقط می توانند نقص های زیبایی دندان را بپوشانند. برای رفع مشکلات شدیدتر دندانپزشکی به کارهای دقیق تر نیاز می باشد.

هیچ روش دندانپزشکی زیبایی بدون معایب وجود ندارد ، و روکشهای کامپوزیت نیز از این قاعده مستثنی نیست. رزین های مورد استفاده در روکش کامپوزیت ونیر به اندازه لمینت دندان سرامیکی قوی نیستند ، بنابراین احتمال تراشیدن و خراشیدن کامپوزیت دندان بیشتر است. از طرف دیگر ، انجام کامپوزیت ونیر نسبتاً آسان است و به یک جلسه دندانپزشکی نیاز دارند. به همین ترتیب ، ونیر کامپوزیت به مرور زمان شفافیت خود را از دست می دهند ، اما جلا دادن مجدد کامپوزیت نسبتاً آسان است.

مسئله بزرگتر این است که ونیرهای کامپوزیت با گذشت زمان تیره تر می شوند و همچنین در برابر لکه گیری آسیب پذیرتر هستند. طول عمر کامپوزیت دندان حدود 7-10 سال است. پس از اتمام عمر کامپوزیت ونیر ، آنها نیاز به تعویض دارند.

 

معایب کامپوزیت دندان

 

·                     طول عمر کمتر کامپوزیت نسبت به لمینت

·                     زرد شدن و امکان تغییر رنگ کامپوزیت دندان

·                     هزینه‌های جانبی بیشتر

·                     عدم درمان بیماری‌های دهان و دندان با کامپوزیت ونیر

·                     امکان تغییر در اندازه و جابجایی آن ها

·                     تورم در لثه ها

·                     ظاهری مصنوعی در رنگ های بسیار روشن آن

 

مزایای کامپوزیت دندان

·                     مقرون به صرفه بودن کامپوزیت نسبت به لمینت

·                     قابلیت اصلاح بعد از نصب

·                     عدم آسیب دیدن مینای دندان برای چسباندن کامپوزیت

·                     روکش های کامپوزیتی مقاومت مناسبی دارند

·                     قابلیت ترمیم دارند

·                     ظاهری زیبا

·                     مدت زمان کوتاهی برای نصب این روکش کامپوزیتی طول می کشد

·                     قابلیت برداشتن روکش

·                     عدم ایجاد حساسیت بعد از نصب ونیر کامپوزیت

فیلم رضایت بیماران

کلمات کلیدی : دندان پزشکی من، دندان پزشکی اطفال، دندان پزشکی تخصصی، ونیر کامپوزیت، روکش دندان، روکش ونیر کامپوزیت