برای ارائه بهتر خدمات و بهبود شرایط بیماران دیابتی، تیم دندان پزشکی من شناخت کامل نسبت بیماران دیابتیک را دارند و خطرات در حین درمان ( ریسک بالای عفونت و تاخیر در ترمیم) در کلینیک مجموعه دندان پزشکی من به حداقل میرسد.

برای انجام هرنوع عمل جراحی دندان در کلینیک های دندان پزشکی من برای بیماران دیابتیک مواردی چون، رعایت نکاتی که مانع بالا رفتن قند خون می گردد،  انتخاب داروهای بیحسی مناسب برای بیمار و رعایت اصولی که مانع بوجود آمدن عوارض پس از عمل گردد، را مورد بررسی قرار میدهند.

در مجموعه دندان پزشکی من درمان با حفظ آرامش کامل و دور از هرگونه اضطراب و تشویش و استرس عصبی  صورت میگیرد، زیرا ترشح آدرنالین ناشی از استرس سبب بالا رفتن قند خون میگردد. بهترین موقع اعمال جراحی، هنگامی است که منحنی قند خون سیر نزولی دارد، و البته این به نوع انسولینی که بیما ر مصرف می نماید و نیز زمان مصرف آن بستگی دارد ، بهتر است بیرون آوردن دندانها را با بی حسی موضعی طی مدت، یک ساعت و نیم تا سه ساعت بعدازصبحانه و مصرف انسولین انجام داد و آنهم مشروط بر اینکه پیش بینی های لازم قبلا انجام شده باشد باید دانست هر چه تعداد دندانهای بیرون آوردنی در یک جلسه بیشتر باشد ، به همان نسبت امکان ایجاد شوک دیابتی نیز افزوده میگردد و کمای دیابتیک متعاقب بیرون آوردن دندان اتفاق می افتد. بنابراین بدیهی است ، بی حسی موضعی بدون ادرنالین ارجح است و بیشتر توصیه میگردد.